2018 Parade Photos

Thank you for celebrating with us on Fifth Avenue on Sunday, October 7th! It was great to see so many beautiful and colorful groups from New York, New Jersey, Connecticut and Pennsylvania. Let’s not forget where we are from and let’s celebrate our heritage – we have so much to be proud of. Enjoy the photos from today’s event!

IMG_3646

Continue reading

Interview with Sławomir Plata (Polish)

“Super Express” zamieszcza wywiad z mecenasem Sławomirem Plata – Wielkim Marszałkiem tegorocznej Parady Pułaskiego. Marszałek zapowiada, że tegoroczna 80. parada Polonii przejdzie do historii jako wydarzenie, jakiego Nowy Jork jeszcze nie widział, m.in. dlatego, że towarzyszył jej będzie pierwszy Festiwal Muzyki w Central Parku.

O tym, jak narodził się pomysł i gdzie zdobyć bilety marszałek opowiada w rozmowie z dziennikarzem SE.  “Potrzebujemy jako Polonia jedności i takich właśnie miejsc, gdzie możemy stanąć razem, w kilka tysięcy osób i poczuć się dobrze. Poza tym, kto powiedział, że Sopot czy Opole może być tylko w Polsce? Mamy tu do czynienia z wydarzeniem, które stanie się częścią polonijnej historii już na zawsze. Jestem naprawdę szczęśliwy, że dane mi było tę historię tworzyć.” – czytamy w wywiadzie.

Czytaj calosc: http://usa.se.pl/nowy-jork/newsy/to-bedzie-historyczna-parada_1013784.html